A59/0559
PASTÝŘ
Německo, Frankenthal, konec 19. stol.
Porcelánová figura pastýře, sedícího na pařezu a stříhajícího ovci. Barevně malováno, tónovaný inkarnát, zlacení a stříbření, aplikované květy a lístky (místy olámány), sokl s rokokovým ornamentem a zlacenou štafáží.
V. 23,5 cm.
Zn. podglazurní kobaltovou značkou "CT" s korunou.
Stav C.