A59/0560
SLÁNKA
Čechy, pol. 19. stol.
Figurální slánka je tvořena dvěma košíky, mezi nimiž sedí na pařezu dívka se zástěrou plnou ovoce, nízký sokl v rokokovém tvarosloví imituje terén. Bílý porcelán, barevně malováno, tónovaný inkarnát, zlacené detaily.
D. 16 cm, v. 11,5 cm.