Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice květináčů

A59/0602

DVOJICE KVĚTINÁČŮ

Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger, 2. třetina 19. stol.
Dvojice obalů na květináč stejné formy kruhového půdorysu, zvonovitý tvar s obloučkovým, lehce do čtverce vytaženým okrajem, bílý porcelán, různý barevně malovaný dekor, v jednom případě nerespektující původní reliéfní náznak pláště: čtyři bohaté kytice v kartuších, lemovaných plasticky zlacenými bordurami, ostatek plochy vyplněn tyrkysovým fondem. Druhý kus pojednán jemnou barevnou malbou v asijském stylu: kartuše s ptáky a hmyzem na květinách jsou doplněny světle žlutým fondem, menšími poli s mřížkovým a šupinovým vzorem, květy, rozvilinami a zlacením. V. 18 cm. Vtlačená značka paže s mečem a č. modelu "2788", další značka vybroušena. Stav A-B.