Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Jídelní servis

A59/0622

JÍDELNÍ SERVIS

Československo, 1. pol. 20. stol.
Šestiosobní jídelní servis sestává z hlubokých, mělkých a dezertních talířů, polévkové teriny s víkem a podnosem, omáčníku s podmiskou, slánky, mísy a servírovacího talíře, bílý porcelán se střízlivým barevným obtiskovým dekorem v podobě florálně-ornamentálních bordur a zlacených linek. Talíře Ø 23 cm, dezertní t. 18,5 cm, terina d. 32 cm, v. 16,5 cm, podnos ovál 37,8x24,3 cm, omáčník d. 20,3 cm, v. 9 cm, miska ovál 22x12,7 cm, mísa Ø 25,5 cm, v. 6 cm, talíř velký Ø 30,6 cm, slánka 13x8,5x5 cm. Černě tištěná oválná značka "MADE IN Czechoslovakia". Stav A. Dekor místy lehce setřený.