A59/0830
PETROLEJOVÝ LUSTR
Rakousko-Uhersko,
okolo 1900
Velký secesní petrolejový lustr z litiny, s bílým skleněným širmem a keramickou nádrží na petrolej, zdobenou barevnými glazurami s motivem ptáčků a zlacením. Na víčku nalévacího otvoru značeno výrobcem: "R. DITMAR WIEN". Celková délka125 cm. Průměr 55 cm.
Elektrifikováno. Elektrifikace neodpovídá současným normám.