Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Petrolejový lustr

A59/0830

PETROLEJOVÝ LUSTR

Rakousko-Uhersko, okolo 1900
Velký secesní petrolejový lustr z litiny, s bílým skleněným širmem a keramickou nádrží na petrolej, zdobenou barevnými glazurami s motivem ptáčků a zlacením. Na víčku nalévacího otvoru značeno výrobcem: "R. DITMAR WIEN". Celková délka125 cm. Průměr 55 cm. Stav A. Elektrifikováno. Elektrifikace neodpovídá současným normám.