Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohled na zasněženou Prahu

A59/1027

Adolf Liebscher (1857-1919)

POHLED NA ZASNĚŽENOU PRAHU

1907
Akvarel na kartonu, 256x385 mm (výřez pasparty), dat. a sign. perem vpravo dole "dne 14. září 1908 - Praha / Adolf Liebscher" a tamtéž tužkou "Liebscher 1907". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Adolf Liebscher - malíř a ilustrátor, náležel ke generaci Národního divadla. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni u prof. F. Laufbergera, E. A. Donatiniho. Jeho tvorba vychází z vídeňského akademismu, objevují se v ní také prvky symbolismu. Věnoval se malbě historických námětů z českých dějin, výzdobě architektury, portrétům. Pro Národní divadlo vytvořil osm lunetových alegorií dramatických umění.