A59/1054
Eduard Milén (1891-1976)
DVOJICE GRAFIK
Kolotoč. Lept na papíře, 195x232 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "Ed. Milén.". Absolon. Lept na papíře, 320x225 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "Ed. Milén". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Eduard Milén - brněnský malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a designér. Studoval na Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, po první světové válce pokračoval na Akademii výtvarných umění. Působil jako výtvarný redaktor Lidových novin. Od roku 1917 soustavně zachycoval podobu Brna v kresbách, grafických listech a litografiích. V roce 1961 vyšel jejich výběr knižně pod názvem Brno.