A59/1069
František Řehořek (1890-1982)
ŽENA V KROJI
1939
Akvarel na papíře, 570x420 mm, sign. a dat. vpravo dole "Fr. Řehořek 39".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
František Řehořek - malíř, akvarelista v Kořenci u Šebetova. Studoval na akademii v Praze u prof. Schwaigera. Mezi jeho hlavní náměty patří lidové motivy z Drahanské vrchoviny, Boskovicka.