A59/1070
František Řehořek (1890-1982)
NA PASTVU
1959
Akvarel na papíře, 840x640 mm, sign. a dat. vlevo dole "Fr. Řehořek 59".
Rámováno, zaskleno.
František Řehořek - malíř, akvarelista v Kořenci u Šebetova. Studoval na akademii v Praze u prof. Schwaigera. Mezi jeho hlavní náměty patří lidové motivy z Drahanské vrchoviny, Boskovicka.