A59/1074
František Strážnický (1913-1985)
DĚVČE POD PORTÁLEM
1955
Kresba pastelem na papíře, 740x500 mm, sign. a dat. vpravo dole "Strážnický 55".
Rámováno, zaskleno.
František Strážnický – studoval nejdříve v Praze na akademii u prof. Obrovského a Nechleby, později na VUT v Brně u prof. Blažíčka a Hlavici. Působil ve Vsetíně. Mezi jeho hlavní náměty patřila krajina Valašska.