Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Děvče pod portálem

A59/1074

František Strážnický (1913-1985)

DĚVČE POD PORTÁLEM

1955
Kresba pastelem na papíře, 740x500 mm, sign. a dat. vpravo dole "Strážnický 55". Rámováno, zaskleno. Stav A.

František Strážnický – studoval nejdříve v Praze na akademii u prof. Obrovského a Nechleby, později na VUT v Brně u prof. Blažíčka a Hlavici. Působil ve Vsetíně. Mezi jeho hlavní náměty patřila krajina Valašska.