Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Cesta březovým hájem

A59/1081

Oskar Matysek

CESTA BŘEZOVÝM HÁJEM

Monotypie na papíře, 140x140 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "O. Matysek". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Oskar Matýsek - brněnský rodák, bratr slavnějšího malíře Petra Matýska. Tvořil na Moravě, ve Vídni a společně s bratrem ve 20. letech v Paříži.