A59/1081
Oskar Matysek
CESTA BŘEZOVÝM HÁJEM
Monotypie na papíře, 140x140 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "O. Matysek". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Oskar Matýsek - brněnský rodák, bratr slavnějšího malíře Petra Matýska. Tvořil na Moravě, ve Vídni a společně s bratrem ve 20. letech v Paříži.