Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dětství

A59/1091

Jan Konůpek (1883-1950)

DĚTSTVÍ

1918
Cyklus 5 leptů, 200x127 mm. Obsahuje předmluvu, sign. na poslední straně tužkou "Konůpek 15/40". V pevném papírovém přebalu.

Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem.