A59/1092
Jan Konůpek (1883-1950)
SOUBOR JEDENÁCTI EX LIBRIS
Ex libris Elly Weissbergerové, Václava Poppe, Mojmíra Helceleta, Antonína Grimma, Arno Sáňka, Karla Sedláčka, Jožky Bati, Františka Venery a Jindřicha Chylíka. Lept a suchá jehla na papíře, různé rozměry (213x142 mm - 71x52 mm), čtyřikrát sign. vpravo dole "Konůpek" nebo "Kpk".
Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem.