Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Objekty

A59/1106

Bohdan Lacina (1912-1971)

OBJEKTY

1985
Dvojice serigrafií na papíře, 494x440 mm, sign. a dat. vpravo dole "Lacina 85". Rámováno, zaskleno.

Bohdan Lacina - brněnský malíř, grafik, knižní ilustrátor a sochař. Narodil se roku 1912 ve Sněžném na Vysočině, studoval ČVUT v Brně (1931) a Vysokou školu architektury v Praze (1932-1937) u profesorů C. Boudy, O. Blažíčka a J. Sejpky. Celý život působil také pedagogicky, např. na katedře dějin umění FF v Brně, kterou v letech 1962-1970 také vedl. Roku 1947 spoluzaložil Skupinu Ra, od roku 1950 byl členem Svazu československých výtvarných umělců.