A59/1110
Oldřich Vašica (1922-1993)
KOMPOZICE
Monotyp na papíře, 495x590 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole „Vašica O.“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Brněnský grafik, malíř, sklářský výtvarník. V letech 1945-1950 studoval užitou malbu u J. Kaplického na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvoval studijní cesty do Německa (1957), Belgie (1958) a Bulharska (1958). Člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU), Svazu českých výtvarných umělců (SČVU) a skupiny Profil 58. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a Muzea města Brna. V roce 1966 získal cenu Antonína Procházky za monumentální tvorbu. Zúčastnil se řady kolektivních výstav v Brně, Praze a Zlíně.