A59/1114
Karel Vaca (1919-1989)
KOMPOZICE
1971
Litografie na papíře, 515x365 mm, sign. a dat. tužkou při spodním okraji "Vaca 71".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Karel Vaca - malíř, ilustrátor, grafik a scénograf. Od r. 1937 studoval v Praze, nejprve užitou a reklamní grafiku v Ateliéru Rotter, poté navazoval na Rotterově škole užitého umění a po válce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru propagační a užité grafiky u prof. Emila Filly (1945-1950). Po studiích pracoval krátce jako podnikový výtvarník a reklamní grafik prostějovské textilní firmy Prvoděv. Od poč. 50. let se již věnoval samostatné umělecké tvorbě a byl členem výtvarné skupiny Trasa 54, která sdružovala bývalé Fillovy žáky.