A59/1201
František A. Jelínek (1890-1977)
RYBÁŘI
Olej na dřevěné desce, 29x23 cm, sign. vpravo dole monogramem "FAJ", na rubu papírový štítek z Mezinárodní výstavy umění v Paříži v r. 1933 s přípisem perem "Prof. A. Jelinek / Praha / Wien", tamtéž zn. "182/9". Rámováno. Deska prasklá. Stav C.
František A. Jelínek – malíř, studoval na pražské akademii u B. Roubalíka, V. Bukovace a H. Schwaigera. V roce 1913 odjel na roční studijní pobyt do Itálie s podporou Hlávkovy nadace, poté pobýval v Bosně, Dalmácii a Černé Hoře.