Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Portrét dámy

A59/1206

Malva Schalek (Malvina Schalková) (1882-1944)

PORTRÉT DÁMY

1929
Olej na plátně, 100x76 cm, sign. a dat. vpravo dole "Malva Schalek 1929". Rámováno. Stav A.

Malva Schalek (Malvina Schalková) pocházela z pražské židovské rodiny. Studovala v Mnichově a poté ve Vídni, odkud však musela v roce 1938 uprchnout. V roce 1942 byla deportována do Terezína a v roce 1944 do Osvětimi, kde pravděpodobně také zemřela. V Terezínském ghettu vytvořila více než 100 kreseb, které jsou v současnosti vystaveny v Art collection of the Ghetto Fighter`s House museum v kibucu Lohamei HaGeta`ot v Izraeli.