Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Vesnice v zimě

A59/1259

Gustav Macoun (1892-1934)

VESNICE V ZIMĚ

1929
Olej na kartonu, 40x55 cm, sign. a dat. vpravo dole "GMacoun 1929". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Gustav Macoun – autor studoval u V. Jansy, A. Kalvody a A. Slavíčka. Mezi léty 1909–1913 zapsán na pražské akademii. Své krajinářské náměty vyhledával především v Českém ráji a na Českomoravské vrchovině. V r. 1935 mu byla v Praze posmrtně uspořádána souborná výstava.