A59/1283
Eduard Milén (1891-1976)
KYTICE
Tempera na kartonu, 102x70 cm, sign. vpravo dole "Ed. Milén". Rámováno, zaskleno. Stav A.
Eduard Milén - brněnský malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a designér. Studoval na Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, po první světové válce pokračoval na Akademii výtvarných umění. Působil jako výtvarný redaktor Lidových novin. Od roku 1917 soustavně zachycoval podobu Brna v kresbách, grafických listech a litografiích. V roce 1961 vyšel jejich výběr knižně pod názvem Brno.