A59/1303
Bedřich Petrovan (1908-1986)
NOVÁ POLE
1960
Tempera na papíře, 61x85 cm, sign. vpravo dole "Petrovan". Rámováno, zaskleno.
Bedřich Petrovan byl český malíř, fotograf a grafik. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Viléma Nowaka a Jakuba Obrovského, v letech 1966 – 1976 vyučoval kresbu na Škole uměleckých řemesel v Brně. Byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš. Hlavním tématem jeho díla byla městská i venkovská krajina.