A59/1311
Oldřich Vašica (1922-1993)
ÚSVIT
1983
Olej na sololitu, 45x45 cm, sign. a dat. vpravo dole "Vašica O. 83".
Brněnský grafik, malíř, sklářský výtvarník. V letech 1945-1950 studoval užitou malbu u J. Kaplického na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvoval studijní cesty do Německa (1957), Belgie (1958) a Bulharska (1958). Člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU), Svazu českých výtvarných umělců (SČVU) a skupiny Profil 58. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a Muzea města Brna. V roce 1966 získal cenu Antonína Procházky za monumentální tvorbu. Zúčastnil se řady kolektivních výstav v Brně, Praze a Zlíně.