Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Liják

A60/099

Antonín Gribovský (1933-1989)

LIJÁK

1960
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 292x337 mm. Verso značeno autorským razítkem, razítky "Nro I." a "Des Moines Y.M.C.A. Movie & Camera Club", nalepeným štítkem s názvem díla a datací (perem), tužkou název díla, perem podpis autora. Stav B.
Lehce roztřepené rohy, při spodním okraji trhlina ca 9 mm.

Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.