Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Album fotografií Setkání

A60/128

ALBUM FOTOGRAFIÍ SETKÁNÍ

1977
51 černobílých bromostříbrných fotografií na lesklém (převážně), polomatném i matném papíru, autorské zvětšeniny, obdobné rozměry ca 290x230 mm, téměř všechny kusy podepsány autorem, některé také datovány (60. a 70. léta 20. stol.) či verso značeny autorským razítkem, příp. dalšími poznámkami. Uloženo v papírových a pevných plátěných deskách, obsahuje samostatný list s úvodním textem a jmény autorů. Album vzniklo nákladem 55 kusů. Po jednom albu dostal každý ze zúčastněných fotografů, zbylá 4 alba byla určena pro sbírkotvorné instituce. Tvůrčí skupina Setkání byla založena v roce 1976 10 profesionálními i amatérskými fotografy z celých Čechy a Moravy: P. Balíčkem, M. Bílkem, M. Borovičkou, R. Košťálem, T. Kuščynským, M. Michlem, M. Myškou, P. Sikulou, M. Tůmou a V. Weinertovou. Neusilovali o pevný umělecký program, chtěli navazovat tvůrčí dialogy mezi jednotlivými autory, hledat nové impulzy, pořádat společně rozsáhlejší výstavy a organizovat vydávání katalogů či almanachů a výměny fotografií. Výsledkem těchto výměnných akcí, jež se uskutečnily v letech 1977 a 1983, byla alba autorských zvětšenin od více než 50 fotografů, kteří vybírali snímky pro svou tvorbu typické. Počet vydaných exemplářů byl jen o několik málo kusů vyšší než počet zapojených autorů. Stav A-B.