A60/132
Jaromír Funke (1896-1945)
KAROLINSKÝ CYKLUS
1943
5 originálních černobílých bromostříbrných fotografií na matném papíru: Z triforia chrámu sv. Víta v Praze. Huť Petra Parlera: Karel IV., Blanka z Valois, Anna Falcká, Anna Svídnická, Alžběta Pomořanská. Volné listy v originálních deskách, 396x300 mm, každý list signován a datován tužkou při spodním okraji, číslován slepotiskem římských číslic "I-V". Tisk Č. A. T. Praha 1943, náklad 50 výtisků, výtisk č. 36. Funke vydával během práce na své slavné knize Pražské kostely z již hotových částí samostatná alba originálních podepsaných fotografií. V r. 1943 vyšel takto Karolinský cyklus, v dalších letech pak Svatovítský, Týnský, Svatojiřský, Mikulášský a Jakubský. Lehce opotřebeno, II. list dole ca 7 mm natržen.