Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Tanečnice Lac Ley

A60/159

Max Pollak (1886-1970)

TANEČNICE LAC LEY

Suchá jehla na papíře, 627x360 mm, značeno vlevo dole "Die Tänzerin Lac Ley 27/100" a signováno vpravo dole "Max Pollak". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Max Pollak - kreslíř, malíř a grafik, rodák z Prahy. Studoval na vídeňské akademii (u prof. Schmutzera a Ungera). Je zastoupen v mnoha významných zahraničních institucích a sbírkách (mj. Metropolitan Museum of Art, National Museum of American Art, British Museum).