A60/159
Max Pollak (1886-1970)
TANEČNICE LAC LEY
Suchá jehla na papíře, 627x360 mm, značeno vlevo dole "Die Tänzerin Lac Ley 27/100" a signováno vpravo dole "Max Pollak". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Max Pollak - kreslíř, malíř a grafik, rodák z Prahy. Studoval na vídeňské akademii (u prof. Schmutzera a Ungera). Je zastoupen v mnoha významných zahraničních institucích a sbírkách (mj. Metropolitan Museum of Art, National Museum of American Art, British Museum).