Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Dollnstein an der Altmühl

A60/160

Luigi Kasimir (1881-1962)

DOLLNSTEIN AN DER ALTMÜHL

Barevný lept na papíře, 427x330 mm, značeno vlevo dole razítkem "Grauert & Zink Berlin" a signováno vpravo dole tužkou "Luigi Kasimir". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Luigi Kasimir - narodil se v Ptuji (v Dolním Štýrsku, na území Rakousko-Uherska, dnes součást Slovinska) a po dědečkovi a otci pocházel z malířské rodiny. Navštěvoval vídeňskou uměleckou Akademii, kde studoval pod Wilhelmem Ungerem, který ho uvedl do techniky barevného leptu. Kasimir je známý především pro své lepty, ale tvořil též kresby pastelem a olejomalby. Kasimirovo dílo se nachází v mnoha světových galeriích, včetně New York Metropolitan Museum of Art.