Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Rokle v divoké Šárce

A60/170

Vlastislav Hofman (1884-1964)

ROKLE V DIVOKÉ ŠÁRCE

1938
Kombinovaná technika, pastel a kvaš na lepence, 475x647 mm, signováno a datováno vpravo dole "arch Vlastislav Hofman 1938". Scénický návrh pro třetí dějství opery Šárka českého skladatele Zdeňka Fibicha odehrávající se v pustém kamenitém údolí mezi skalami. Na rozích poškozeno, lepenka propíchnuta na třech místech.

Vlastislav Hofman - český architekt, urbanista, teoretik architektury, malíř, grafik, designér a scénograf.