A60/183
Václav Zykmund (1914-1984)
BEZ NÁZVU
1963
Akvarel na papíře, 300x216 mm, signováno a datováno vpravo dole "V. Skládankovi srdečně jeho V. Zykmund, 63".
Václav Zykmund byl český výtvarný kritik a teoretik, malíř, fotograf a grafik. Dále působil jako středoškolský a vysokoškolský pedagog, zakladatel literární edice Ra v Rakovníku a surrealistické Skupiny Ra v Brně.