A60/193
Salvador Dalí (1904-1989)
STÁŘÍ
1973
Z cyklu Edades de la Vida / Věky života. Barevná litografie na papíře, 760x565 mm, značeno vlevo dole tužkou "118/300" a signováno vpravo dole "Dalí". Rámováno, zaskleno.
Španělský surrealistický malíř, působil také v Paříži. Studoval na Academia de San Fernando v Madridu (vyloučen roku 1926). Ve svém díle se vyjadřoval pomocí surrealismu využívajícího realistické malby (vliv starých mistrů), ale také filmu, fotografie a sochařství.