Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šavle pro jízdní četnictvo M.1850

A61/080

ŠAVLE PRO JÍZDNÍ ČETNICTVO M.1850

Rakousko-Uhersko, 2. pol. 19. stol.
Ocelová, mírně prohnutá čepel se žlabem u hřbetu, značena na levé straně ražbou jeruzalémského kříže. Bronzový litý záštitný koš se třemi pruty. Hlavice bronzová, nezdobená. Rukojeť potažená rybí kůží s drátěným ovinem. Délka čepele 90 cm. Celková délka 105 cm. Stav restaurováno. Čepel zlomená, dobově opravená přeplátováním a sletováním.