A61/127
DVOJICE FOTOGRAFIÍ Z OSVOBOZENÍ PRAHY
Československá republika, Praha,
8. a 9. 5. 1945
Dvojice černobílých bromostříbrných fotografií z období pražského povstání, původní zvětšenina. 235x170 mm. Rámováno, adjustováno na kartonu, zaskleno. Datováno a podepsáno tužkou na kartonu.
Fotografie staroměstského orloje ze dne 8. 5. 1945, poškozeného den předtím, při boji o Staroměstskou radnici.
Fotografie pražské ulice ze dne 9. 5. 1945, s projíždějícím těžkým samohybným dělem ISU 152 Rudé armády, se sovětskými vojáky, českými dívkami v krojích a chlapci na korbě.