Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Anatomische Erklärung

A61/227

Andreas Vesalius (1514-1564)

Heinrich Palmaz Leveling (1742-1798)

ANATOMISCHE ERKLÄRUNG

Ingolstadt 1783
Vel. 2°, 26 s. + 328 s., něm. Papírová vazba s koženým pětivazovým hřbetem a koženým nárožím. Obsahuje frontispis, 23 celostránkových dřevořezových ilustrací a více než 200 ilustrací v textu. Za autora frontispisu je považován Giovanni da Calcar (1499–1546), ostatní ilustrace pravděpodobně pocházejí z okruhu Tizianovy dílny. Jde o druhé vydání německého překladu medika Heinricha Levelinga z originálu De humani corporis fabrica Libri septem (poprvé publikováno 1537–1564). Poškozený hřbet a rohy, některé listy mírně skvrnité, jinak velmi dobrý stav. "Anatomische Erklärung der Original-Figuren von Andreas Vesal, samt einer Anwendung der Winslowischen Zergliederungslehre in sieben Büchern. Ingolstadt: Anton Attenkhouer, 1783.". Spolu: V knize vložená pozvánka k slavnostnímu odhalení pamětní desky lékaře a vědce Jana Marka Marci od grafika Lumíra Šindeláře, signováno autorem.

Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Vydražená cena: 25 000 Kč
Prodáno