Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Tóra – Bermosche Chumisch

A61/230

TÓRA – BERMOSCHE CHUMISCH

1815
Vel. 8°, 416 s., hebr. „Bermosche Chumisch, Anton Schmid Verlag“. Kožená vazba se zlaceným hřbetem. Vydání Tóry určené pro přísahání obyvatel židovského vyznání na civilních soudech v Rakousku-Uhersku, výtisk číslo 98. Opatřeno původním dopisem v němčině vysvětlujícím a schvalujícím přísahání na písmo, v textu je vyznačeno místo, kam má přísahající položit prst, dotýkat se písmen Tóry rukou není jinak dovoleno. Dopis byl napsán v Praze r. 1821 a signoval ho rabín Eleasar Flakeles. V knize podepsán říšský cenzor Carolus Fischer.