Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Korunovační průvod Marie Terezie na Malém náměstí v Praze

A61/243

Johann Andreas Pfeffel

KORUNOVAČNÍ PRŮVOD MARIE TEREZIE NA MALÉM NÁMĚSTÍ V PRAZE

18. století
Mědiryt na papíře, 365x605 mm, zn. vpravo dole "Ioh. Andreas Pfeffel sculpt. direx. Aug. Vindel." a vlevo dole "Ioann Iosephus Dietzler delin.", uprostřed při spodním okraji kartuš zdobena zbrojí s nápisem "Prospect des so genandten kleinen Kingl in der königl. Alten Stadt Prag (…) 29 April 1743." a po jejích stranách zleva a zprava nápisy v němčině. Okraje listu poškozené, viditelné rýhy po přehýbání, na obrazové ploše hnědé skvrny.

Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 7 500 Kč