A61/247
Václav Hollar (1607-1677)
ČTYŘI CHLAPCI, MALÝ SATYR A KOZEL
1647
Mědirytina na ručním papíře, 140x207 mm, zn. v tisku vlevo dole "P: van Avont inu:“ a tamtéž v tisku sign. a dat. "WHollar fecit, 1647“. Pennington 512. Z Hollarova cyklu dekorativních panelů s malými chlapci (dětské hry). Satyr se nachází za kozlem, takže pro diváka je zpola zakrytý. Paspartováno, rámováno, zaskleno.