Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > O závistivém psu

A61/248

Václav Hollar (1607-1677)

O ZÁVISTIVÉM PSU

1666
Mědiryt na papíře, 245x192 mm, sign. a dat. v tisku dole vlevo "W. Hollar fecit 1666". Pennington 408 i/ii. Ilustrace k druhému vydání Ezopových bajek pro londýnského nakladatele Johna Ogilbyho s názvem "`Æsopic`s: Or A Second Collection of Fables, Paraphras`d in Verse: Adorn`d with Sculpture, and Illustrated with Annotations". Práce na bajkách spadá do Hollarova druhého anglického období. Do tohoto druhého vydání vytvořil Hollar 58 nových leptů. Humor, nadsázka a ironie, spojená s dokonalou technikou, jsou zřejmě nejlepší ukázkou Hollarova ilustračního mistrovství. Rámováno, zaskleno.

Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč