A61/251
Marcus Ricci (1676-1730)
Giuliano Giampiccoli (1703-1759)
NEJNEZBYTNĚJŠÍ UMĚNÍ PRO ČLOVĚKA
pol. 18. století
Lept na papíře, 400x525 mm, zn. dole uprostřed v tisku hůlkovým písmem "L`arte piu necessaria all`uomo e`questa." v překladu "Toto je nejnezbytnější umění pro člověka", zn. vlevo dole v tisku "Marcus Rizzi Pinxit" a vpravo dole "I: Giampicoli incid. I. Wagner recognovit et vend. Venezia C.P.E.S.". Vytvořil Giampiccoli podle návrhu svého strýce Ricciho v rámci jedné ze dvou řad osmnácti grafik ve 40. letech 18. století. Na ploše tisku drobné hnědé skvrnky. Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Marco Ricci byl italský krajinář, který se zaměřoval zejména na kvaše na kůži a na grafickou tvorbu. Synovec a žák Sebastiana, se kterým často spolupracoval. Sídlil v Benátkách a mezi lety 1708-1716 pobýval v Anglii.
Giuliano Giampiccoli byl benátský grafik a synovec Marca Rizziho. Od roku 1725 byl činný v Benátkách, od mezi lety 1730-1738 vedl dílnu rodiny Remondini v Bassanu.