Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > The best teacher

A61/270

Zdeněk Seydl (1916-1978)

THE BEST TEACHER

Litografie na papíře, 530x390 mm (výřez pasparty), číslováno vlevo dole "9/10" a signováno tamtéž "Seydl". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Zdeněk Seydl - český malíř, grafik a scénograf, člen skupiny Sedm v říjnu. Po smrti rodičů vyrůstal v rodině sochaře Karla Pokorného. Vyučil se typografem a později vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u prof. Fr. Kysely.