A61/270
Zdeněk Seydl (1916-1978)
THE BEST TEACHER
Litografie na papíře, 530x390 mm (výřez pasparty), číslováno vlevo dole "9/10" a signováno tamtéž "Seydl". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Zdeněk Seydl - český malíř, grafik a scénograf, člen skupiny Sedm v říjnu. Po smrti rodičů vyrůstal v rodině sochaře Karla Pokorného. Vyučil se typografem a později vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze u prof. Fr. Kysely.