Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Zhoupnutí

A61/273

Michael Rittstein (1949)

ZHOUPNUTÍ

1981
Barevná litografie na papíře, 420x295 mm, sign. a dat. vpravo dole tužkou "M. Rittstein 81". Jeden z pěti listů souboru s názvem Milenci Šílenci.

Michael Rittstein - malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Studoval na AVU v letech 1968–1974 v ateliéru prof. Arnošta Paderlíka a od roku 2001 působí na AVU jako vedoucí pedagog ateliéru malby. V jeho dílech je charakteristická tvarová deformace, nadsázka, sarkasmus, humor a výrazná barevnost. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha významných světových sbírkách, například v Centre Pompidou v Paříži nebo v Albertině ve Vídni. Rittstein je členem uskupení 12:15, Pozdě ale přece, Nová skupina a spolku SVU Mánes.

Vyvolávací cena: 1 200 Kč