Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Velký žlutý pták

A61/276

Eva Vlasáková (1943)

VELKÝ ŽLUTÝ PTÁK

Barevná litografie, 497x598 mm, sign. tužkou při pravém dolním rohu "Eva Vlasáková" a zn. tužkou vlevo dole "autor. tisk". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Eva Vlasáková studovala na VŠUP v Praze u prof. F. Muziky ve speciální škole užité grafiky, kterou absolvovala roku 1967. Věnuje se užité malbě i autorským prostorovým instalacím. Pracuje s technologií taveného skla, kde využívá specifické barevné pojetí. Vytváří také autorské knihy, volnou grafiku a kresbu. V osmdesátých letech osvědčila svou mnohostrannost absolvováním stáže v Pilchuck Glass School, Stanwood, WA, USA (1983, 1985), kde o několik let později sama vedla kurz Image, Space and Fantasy.

Vyvolávací cena: 1 800 Kč