A61/276
Eva Vlasáková (1943)
VELKÝ ŽLUTÝ PTÁK
Barevná litografie, 497x598 mm, sign. tužkou při pravém dolním rohu "Eva Vlasáková" a zn. tužkou vlevo dole "autor. tisk". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Eva Vlasáková studovala na VŠUP v Praze u prof. F. Muziky ve speciální škole užité grafiky, kterou absolvovala roku 1967. Věnuje se užité malbě i autorským prostorovým instalacím. Pracuje s technologií taveného skla, kde využívá specifické barevné pojetí. Vytváří také autorské knihy, volnou grafiku a kresbu. V osmdesátých letech osvědčila svou mnohostrannost absolvováním stáže v Pilchuck Glass School, Stanwood, WA, USA (1983, 1985), kde o několik let později sama vedla kurz Image, Space and Fantasy.