A61/281
Karel Šimůnek (1869-1942)
DVOJICE EROTICKÝCH KRESEB
1926 a 1930
Dívka v klobouku s červenou mašlí. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 370x270 mm, sign. tužkou vpravo dole "K. Šimůnek". Datováno na zadní straně 2. 4. 1926. Rámováno, zaskleno.
Dívka v houpací síti. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 285x385 mm, sign. a dat. tužkou vlevo dole "K. Šimůnek 1930". Dole uprostřed mimo kresbu pár hnědých skvrn. Rámováno, zaskleno.
Studoval na pražské akademii u prof. V. Brožíka a M. Pirnera, věnoval se malbě, ilustrátorství, tvorbě plakátů, byl scénografem a návrhářem kostýmů Národního divadla. Pět let stál v čele Topičova salonu. Jeho umělecký výraz lze přirovnat k Maroldovu. Vedle portrétů vytvořil četné akvarely z českých měst, především Prahy.