Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice erotických kreseb

A61/281

Karel Šimůnek (1869-1942)

DVOJICE EROTICKÝCH KRESEB

1926 a 1930
Dívka v klobouku s červenou mašlí. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 370x270 mm, sign. tužkou vpravo dole "K. Šimůnek". Datováno na zadní straně 2. 4. 1926. Rámováno, zaskleno. Dívka v houpací síti. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 285x385 mm, sign. a dat. tužkou vlevo dole "K. Šimůnek 1930". Dole uprostřed mimo kresbu pár hnědých skvrn. Rámováno, zaskleno.

Karel Šimůnek - studoval na pražské akademii u prof. V. Brožíka a M. Pirnera, věnoval se malbě, ilustrátorství, tvorbě plakátů, byl scénografem a návrhářem kostýmů Národního divadla. Pět let stál v čele Topičova salonu. Jeho umělecký výraz lze přirovnat k Maroldovu. Vedle portrétů vytvořil četné akvarely z českých měst, především Prahy.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Vydražená cena: 10 000 Kč