Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dva akvarely venkovanů

A61/287

Ludvík Ehrenhaft (1872-1955)

DVA AKVARELY VENKOVANŮ

1942
Akvarel na papíře, 550x360mm, sign. a dat. vpravo dole "Ehrenhaft 42". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Akvarel na papíře, 510x360 mm, sign. a dat. vpravo dole "Ehrenhaft 42". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Studoval pražskou UMPRUM u J. Uprky a v Mnichově u Knirra. Vystavoval v českých zemích a ve vídeňské Secesi. Jeho díla představují vesnické chalupy, staré uličky, krajinu pomezí Moravy a Slovenska. Patřil ke skupině umělců, kteří vystoupili na výstavě Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně 1902 (J. Uprka, C. Mandel, A. Frolka ad.).