A61/289
Eva Bednářová (1937-1986)
BEZ NÁZVU
60. léta 20. století
Kresba pastely a tužkou na papíře, 235x160 mm, sign. tužkou v pravém spodním roku "E. B.". Místy v kresbě drobné hnědé skvrnky.
Eva Bednářová byla česká grafička, ilustrátorka a malířka. V letech 1957-1963 studovala VŠUP u prof. A. Strnadela. Byla známá především jako ilustrátorka knih pro děti i dospělé, od pohádek přes texty Zeyerovy, až po klasiky ruské literatury. Za své ilustrace obdržela řadu domácích i zahraničních ocenění. Ve volné, meditativní grafické tvorbě vycházela z introspektivní tradice českého moderního umění a založila ji na specifické symbolice, která odkazuje převážně k antické mytologii nebo ke křesťanským mýtům. Pracovala převážně technikou suché jehly a leptu, od 70. let pracovala v grafice s barvou, jako symbolickým prvkem.