Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Rozeta západního průčelí katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha

A61/290

František Xaver Margold (1887-1967)

ROZETA ZÁPADNÍHO PRŮČELÍ KATEDRÁLY SVATÉHO VÍTA, VÁCLAVA A VOJTĚCHA

Akvarel na kartonu, 922x702 mm. Rozeta západního průčelí katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha navržena a realizována Františkem Kyselou v r. 1923-26. Rámováno.

František Xaver Margold působil v Praze jako malíř, architekt a restaurátor. Podílel se na výzdobě chrámu sv. Víta, kde realizoval oltář sv. Zikmunda. Kromě toho se věnoval tvorbě akvarelů, perem i tužkou kreslil architekturu a interiéry.