A61/302
Giovanni Francesco Romanelli, následovník (1610-1662)
UT NON CONFUNDAR
poč. 19. stol.
Olej na plátně, 82x61 cm. Obraz podle oblíbené předlohy Giovanni Francesca Romanelliho ze 17. století. V otevřené knize, kterou v rukou drží mladá dívka, je zřetelný latinský nápis "Ut non confundar" - část verše 80 žalmu 119 Starého zákona (ČEP) v českém znění zní "Ať nejsem zahanben". Rámováno ve florentském rámu ze zlaceného lipového dřeva.